10 причин бігати

1. Біг робить вас щасливішим.
Дослідники Американського коледжу спортивної медицини довели, що 30 хвилин бігу підіймає настрій, покращує якість сну та концентрацію протягом усього дня.

2. Біг знижує ризик появи злоякісних новоутворень.
Міжнародний союз проти ракових новоутворень, всесвітній дослідницький центр раку, відділення профілактики раку Гарвардського університету рекомендують мінімум 30 хвилин на день та 5 днів/тиждень середньої та сильної активності. Пояснюється це тим, що фізична активність (біг, швидка ходьба) знижає ризик раку товстої кишки у чоловіків та раку грудей у жінок.

3. Біг додає років життя.
Гігантські дослідження показали, що у середньому бігуни живуть на чотири роки довше, ніж інші.

4. Біг збагачує вас енергією. «М’язова радість», приливна хвиля кисню та зв’язок з природою під час бігу заряджають кожну клітинку тіла, зменшують втому та, найголовніше, формують схильність до задоволення своїми справами.

5. Біг знижає тиск.
Це природний спосіб привести до тонусу судини та знизити кров’яний тиск протягом декількох тижнів.

6. Біг допомагає зберігати гроші.
Відсутність необхідності у купівлі обладнання та придбання членства в тренажерному залі дозволяє купити добре взуття та бігати в ньому декілька років.

7. Біг адаптує вас до реальності.
У процесі бігу вивільняються природні адаптогени, що полегшують ваші комунікативні можливості.

8. Біг зміцнює ваші коліна (та інші суглоби також).
Дослідники цього питання заявляють, що при вивчені історії хвороби людей хворих на артрит вони не знаходили «бігової» історії у цих хворих. А спостерігаючи бігунів, науковці заявляють, що результати досліджень у більшості випадків не натякають навіть на ризик розвитку остеоартритів у найближчому майбутньому. У процесі бігу їх суглоби та зв’язки пристосовуються до мікротравм та стають стійкішими до захворювань.

9. Біг покращує репродуктивну функцію як чоловіків, так і жінок.
Покращення кровообігу у малому тазу, фізична активність м’язів тазу спричинює саморегуляцію гормонів, покращення функцій та поліпшення умов для репродукції.

10. Бігати можно у будь-якому віці.
Регулярні вправи допомагають подолати психічний спад, пов’язаний з віком. За рахунок ендоканабіоїдів, які виробляються під час бігу, покращується апетит, відбудовується енергетичний баланс та метаболізм та знижується нейронне гальмування, яке з’являється з віком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *