Усунення мімічних зморшок та гіпертонуса обличчя

♦ Як позбавитися зморшок навколо очей, зморшок лоба та надперенісся

З віком і при невиконанні гімнастики для обличчя (фейсйога, фейсбілдінг) м’язи скорочуються в тому виразі обличчя, який ми частіше “на себе одягаємо”. Тобто, якщо людина звикла дивуватися, то в неї будуть виражені горизонтальні зморшки на лобі. Ось в цій статті нашого блогу ми розповідали про що можуть казати зморшки на обличчі людини. А зараз ми розповімо, як медично відкоригувати стани, коли людина ще не почала розмовляти, а по неї видно, які емоції вона найчастіше проявляє.

Людина часто посміхається – “гусячі лапки”. Першою лінією лікування зморшок зовнішньої частини очей та звуження очної щілини в “Олтерен-естетік” м. Краматорська є ін’єкції ботулінічного токсину типу А. 

Також ботулотоксин гарно лікує, коли:

1) людина часто дивується – горизонтальні зморшки лобної ділянки:

2) людина часто щось підозрює – зморшки міжбровної ділянки (іноді кажуть – заячі):

3) людина часто розчаровується – зморшки “маріонеток”, які йдуть від кута губ до підборіддя:

4) у лікарських протоколах ботулотоксин типу А використовується для корекції другого підборіддя, верхньої губи, кінчику носу, усунення надлишкового потовиділення та спазму жувальної мускулатури.


♦ Ботулотоксин – це…

Це очищений токсин однієї дуже відомої бактерії Клостридіум ботулінум (Clostridium botulinum). Цей токсин перериває нервово-м’язову передачу на  строк 6-9 місяців і “емоційні” зморшки зникають або стають суттєво меншими. Відразу хочеться ще раз звернути Вашу увагу, що вводиться саме  ТОКСИН бактерії, а не вона сама. Це важливий момент для розуміння Вами безпечності процедури: в інфекційному відношенні: Ви не захворієте ботулізмом ні в якому разі, якщо зробити для себе процедуру “Ботокс”, “Диспорт”, “Ксеомін”. Вам введуть не сам збудник, а його продукт життєдіяльності.

♦ Підготовка до процедури введення ботулотоксину

 • Консультація лікаря, який з’ясує можливість виконання для вас даної процедури, встановить усі ризики та оцінить чи буде очікуваний Вами результат співпадати з реальним.
 • Не приймати перед процедурою ніяких препаратів, не з’ясованих з лікарем заздалегідь.
 • Не вживати алкоголь, навіть у невеликій кількості. Це може визвати надзвичайне почервоніння в місцях введення препарата під час процедури та спровокувати погане самопочуття після процедури.
 • Не наносити тональну основу на обличчя та крема на мазевій основі з метою зменшення мікробної контамінації в місці ін’єкцій.

♦ Алгоритм стандартної процедури ботулінотерапії:

1. Лікар заповнює Вашу індивідуальну карту.
2. Обов’язкова фотодокументація “до” для візуалізації мімічної активності ваших м’язів.
3. Для введення ботулотоксіну не потрібно знеболення: проколи голкою одиничні і для зменшення болю використовуються додаткові прийоми (холод перед введення та інші). Але при Вашому бажанні анестетик може бути нанесен крапково на плановані ділянки ін’єкцій поки лікар буде заповнювати Вашу картку.
4. Гігієнічні крема, нанесені Вами, знімаються лікарем за допомогою розчинів антисептиків.
5. Препарат набирається лікарем в стерильний інсуліновий шприц.
6. Перед кожним проколом лікар додатково обробляє шкіру розчином антисептика.
7. Введення препарата трошки неприємне: культура не є рідною для людини, звідси і больові відчуття.
8. Після введення лікар може зробити легкі масажні рухи. Це робиться в окремих випадках і лише лікарем! Пам’ятайте, що Ви масаж робити не можете ще два тижні.
9. Після введення препарата прикладається хладопакет, який зменшує неприємні відчуття.

10. Через 5-7 хвилин на обличчя наноситься гіалуроновий спрей, оскількі наносити крема на ділянки проколів заборонено. Крем, який не було почато перед нанесенням, має мікробне число у своєму складі і може спричинити інфекцію. Тому тільки антисептики або спреї професіонального напрямку.

11. І, звісно, обов’язкове фотографування для констатації ефекту від виконаної процедури через два тижні на контрольному прийомі у лікаря.


♦ Приблизна кількість одиниць ботулотоксину у стандартній схемі (Ксеомін)

 • лоб – від 12 одиниць,
 • міжбрів’я – від 12 одиниць,
 • “гусячі лапки” – від 18 одиниць,
 • зморшки “маріонеток” – від 6 одиниць,
 • зняття гіпертонуса з жувальних м’язів – від 30 одиниць,
 • виворіт верхньої губи – від 4 одиниць.

Ціни нашого центру “Олтерен-естетік” Ви можете переглянути тут.

♦ Догляд за шкірою після введення ботулотоксину

 • ні у якому разі не проводити самостійний масаж у день процедури та напротязі двох тижнів після неї;
 • не можна, щоб під час Вашого сну обличчя якось деформувалося. Треба спати на спині або так, щоб м’язи, які оброблялися ботулотоксином, не потрапляли під тиск з будь-якої сторони не менше ніж три ночі поспіль;
 • не вживати алкоголь не менше трьох діб – він інактивує дію ботулотоксину;
 • не приймати лікарських препаратів, які не узгоджено з лікарем, який проводив процедуру;
 • не наносити на обличчя крема, які також не рекомендовані вам вашим лікарем;
 • тиждень не відвідувати сауни, бані – інактивують препарат;
 • не засмагати у солярії чи природнім шляхом;
 • не наносити мазі, масла та жирні крема, не наносити також хімічні речовини на ділянки ін’єкцій – вони призводять до запалення та інфекцій, якщо використовувати їх у реабілітаційний період.

♦ “Олтерен-естетик” пропонує якісні медичні ін’єкції ботулотоксину в Краматорську

У центрі  використовуються три вида ботулотоксинів, які схвалені всесвітнім оціночним комітетом якості медичних виробів (FDA):

Результат лікування ботулотоксином в центрі малоінвазійної пластичної хірургії та лікувальної естетики “Олтерен-естетік” – це усунення надмірної “зморшкуватості” без ефекту “маски” та повернення обличчю розслаблених форм.

Якщо Ви бажаєте записатися на безкоштовну консультацію або на процедуру, то можете зв’язатися з нами любим зручним для Вас способом в розділі «Контакти».

Також на нашому сайті Ви можете ознайомитися з акціями і цінами, дізнатися про нас,  прочитати новеньке в нашому блозі та ще багато цікавого в меню сайта. Ми завжди раді допомогти Вам!

З повагою, команда “Олтерен-естетік”

Косметологія і пластична хірургія